Today, 5/11 from 16:50
First overcast. In the evening around 19:40 o'clock strong rain or thunderstorms. Temperatures between 8 and 14 degrees.
Water temperature |
|
| Aare | 13.6 °C |
| Giesse | 12 °C |
| Gürbe | 14.5 °C |
| Worble | 12.4 °C |
Station: Bern / Zollikofen, 553 m.a.s.l. |
|
| Distance to Kehrsatz, | 9.1 km |
| Altitude difference | -17m (570 m.a.s.l.) |
| Temperature | 13.5 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 20 km/h from SSW |
| Wind gusts | 33 km/h |
| Humidity | 71% |
| Pressure | 943 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



