Today, 4/12 from 14:20
First overcast, from 23:50 o'clock some snow showers. Temperatures around -4 degrees.
Station: Scuol, 1303 m.a.s.l. |
|
| Distance to Langtauferer | 35.7 km |
| Altitude difference | -1888m (3191 m.a.s.l.) |
| Temperature | 16.5 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 6 km/h from ESE |
| Wind gusts | 13 km/h |
| Humidity | 35% |
| Pressure | 865 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



