Today, 4/17 from 10:50
In the second half of the day cloudy. Temperatures between 11 and 20 degrees.
Water temperature |
|
| Reuss | 10.7 °C |
| Kleine Emme | 8.8 °C |
Station: Luzern, 454 m.a.s.l. |
|
| Distance to Luzern, | 3.2 km |
| Altitude difference | 19m (435 m.a.s.l.) |
| Temperature | 14.7 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 5 km/h from NNE |
| Wind gusts | 10 km/h |
| Humidity | 59% |
| Pressure | 968 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



