Today, 4/10 from 12:00
From 12 to 16 light showers. From 16 o'clock overcast. Temperatures between 10 and 15 degrees.
Water temperature |
|
| Landquart | 5.8 °C |
Station: Vaduz, 457 m.a.s.l. |
|
| Distance to Maienfeld, | 13.7 km |
| Altitude difference | -46m (503 m.a.s.l.) |
| Temperature | 14.7 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 14 km/h from SSE |
| Wind gusts | 23 km/h |
| Humidity | 59% |
| Pressure | 963 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



