Today, 4/22 from 09:30
From 9 o'clock mostly sunny. Temperatures between 8 and 17 degrees.
Station: Sion, 481 m.a.s.l. |
|
| Distance to Martigny | 23.7 km |
| Altitude difference | 10m (471 m.a.s.l.) |
| Temperature | 11 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 6 km/h from ENE |
| Wind gusts | 9 km/h |
| Humidity | 58% |
| Pressure | 961 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



