Today, 5/16 from 13:00
First light rain and snow showers, from 22:10 o'clock slightly cloudy. Temperatures around -2 degrees.
Station: Engelberg, 1038 m.a.s.l. |
|
| Distance to Melchsee-Frutt, | 12 km |
| Altitude difference | -877m (1915 m.a.s.l.) |
| Temperature | 5.3 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 13 km/h from W |
| Wind gusts | 19 km/h |
| Humidity | 76% |
| Pressure | 892 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



