Today, 4/21 from 15:10
From 15 o'clock low clouds. Temperatures between -1 and 6 degrees.
Station: Chur, 556 m.a.s.l. |
|
| Distance to Parpan, | 11.9 km |
| Altitude difference | -1075m (1631 m.a.s.l.) |
| Temperature | 14 °C |
| Sunshine | 4 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 30 km/h from NNE |
| Wind gusts | 46 km/h |
| Humidity | 41% |
| Pressure | 949 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



