Today, 5/12 from 16:50
From 16 o'clock partly sunny. Temperatures around -3 degrees.
Station: Col du Grand St-Bernard, 2470 m.a.s.l. |
|
| Distance to Punta | 39.3 km |
| Altitude difference | -768m (3238 m.a.s.l.) |
| Temperature | -2.8 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 26 km/h from E |
| Wind gusts | 34 km/h |
| Humidity | 83% |
| Pressure | 747 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



