Today, 5/13 from 12:00
In the second half of the day overcast. Temperatures between 7 and 14 degrees.
Water temperature |
|
| Thunersee (Spiez) | 14.1 °C |
| Merligen See | 15 °C |
Station: Interlaken, 577 m.a.s.l. |
|
| Distance to Reichenbach | 13.3 km |
| Altitude difference | -320m (897 m.a.s.l.) |
| Temperature | 13.1 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 12 km/h from W |
| Wind gusts | 24 km/h |
| Humidity | 48% |
| Pressure | 942 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



