Today, 4/21 from 09:30
From 9 o'clock sunny. Temperatures between 5 and 14 degrees.
Station: Plaffeien, 1042 m.a.s.l. |
|
| Distance to Riggisberg, | 17.7 km |
| Altitude difference | 279m (763 m.a.s.l.) |
| Temperature | 5.9 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 2 km/h from NNE |
| Wind gusts | 4 km/h |
| Humidity | 75% |
| Pressure | 896 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



