Today, 4/21 from 05:50
Mostly dry, around 21 o'clock some rain and snow showers. Temperatures between -6 and 3 degrees.
Station: Scuol, 1303 m.a.s.l. |
|
| Distance to Samnaun | 20.7 km |
| Altitude difference | -1190m (2493 m.a.s.l.) |
| Temperature | 0.6 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 1 km/h from WNW |
| Wind gusts | 3 km/h |
| Humidity | 78% |
| Pressure | 868 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



