Today, 4/19 from 06:30
From 6 o'clock cloudy. Temperatures between 8 and 18 degrees.
Water temperature |
|
| Rhein | 10.7 °C |
| Rhein (Oberwasser) | 11.6 °C |
Station: Schaffhausen, 438 m.a.s.l. |
|
| Distance to Schaffhausen, | 1.5 km |
| Altitude difference | 47m (391 m.a.s.l.) |
| Temperature | 9.8 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 20 km/h from W |
| Wind gusts | 22 km/h |
| Humidity | 93% |
| Pressure | 966 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



