Today, 5/20 from 15:00
From 15 o'clock low clouds. Temperatures between 10 and 18 degrees.
Water temperature |
|
| Sense | 13.4 °C |
Station: Plaffeien, 1042 m.a.s.l. |
|
| Distance to Schwarzenburg, | 9.9 km |
| Altitude difference | 250m (792 m.a.s.l.) |
| Temperature | 15.9 °C |
| Sunshine | 7 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 14 km/h from WSW |
| Wind gusts | 25 km/h |
| Humidity | 55% |
| Pressure | 907 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



