Today, 4/11 from 06:40
Mostly dry, around 21 o'clock light showers. Temperatures at night 8, in the afternoon 19 degrees.
Station: Napf, 1404 m.a.s.l. |
|
| Distance to Steinhuserberg, | 9.9 km |
| Altitude difference | 605m (799 m.a.s.l.) |
| Temperature | 7.5 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 24 km/h from SSW |
| Wind gusts | 35 km/h |
| Humidity | 83% |
| Pressure | 857 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



