Today, 5/20 from 14:40
In the second half of the day partly sunny. Temperatures between 12 and 19 degrees.
Water temperature |
|
| Katzensee | 17 °C |
| Limmat | 14 °C |
Station: Zürich / Affoltern, 443 m.a.s.l. |
|
| Distance to Weiningen | 6.2 km |
| Altitude difference | 24m (419 m.a.s.l.) |
| Temperature | 20.1 °C |
| Sunshine | 7 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 12 km/h from W |
| Wind gusts | 22 km/h |
| Humidity | 57% |
| Pressure | 973 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



