Today, 4/11 from 19:40
First overcast, from 22:20 o'clock some showers. Temperatures between 12 and 16 degrees.
Station: Napf, 1404 m.a.s.l. |
|
| Distance to Willisau, | 13.8 km |
| Altitude difference | 853m (551 m.a.s.l.) |
| Temperature | 10.6 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 14 km/h from SE |
| Wind gusts | 20 km/h |
| Humidity | 73% |
| Pressure | 857 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



