Today, 5/8 from 13:00
In the second half of the day cloudy. Temperatures between 13 and 22 degrees.
Station: Sion, 481 m.a.s.l. |
|
| Distance to 1975 | 2.8 km |
| Altitude difference | -117m (598 m.a.s.l.) |
| Temperature | 19.6 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 11 km/h from WSW |
| Wind gusts | 19 km/h |
| Humidity | 45% |
| Pressure | 957 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



