Today, 4/12 from 14:00
In the second half of the day overcast. Temperatures between 9 and 14 degrees.
Station: Visp, 640 m.a.s.l. |
|
| Distance to 3957 | 11.8 km |
| Altitude difference | -593m (1233 m.a.s.l.) |
| Temperature | 14.5 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 18 km/h from WSW |
| Wind gusts | 27 km/h |
| Humidity | 69% |
| Pressure | 937 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



