Today, 5/21 from 13:30
In the second half of the day high clouds. Temperatures between 14 and 21 degrees.
Water temperature |
|
| Limmat | 15.6 °C |
| Reuss | 15.9 °C |
| Aare | 15.3 °C |
Station: Lägern, 842 m.a.s.l. |
|
| Distance to Baden, | 7 km |
| Altitude difference | 457m (385 m.a.s.l.) |
| Temperature | 15.5 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 13 km/h from NNE |
| Wind gusts | 25 km/h |
| Humidity | 60% |
| Pressure | 931 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



