Today, 5/20 from 06:00
From 6 to 10 light showers with dry intervals. In the second half of the day mostly sunny. Temperatures at night 11, in the afternoon 21 degrees.
Station: Sion, 481 m.a.s.l. |
|
| Distance to Chamoson | 8.5 km |
| Altitude difference | -159m (640 m.a.s.l.) |
| Temperature | 11 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 2 km/h from NNW |
| Wind gusts | 4 km/h |
| Humidity | 89% |
| Pressure | 967 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



