Today, 5/20 from 15:40
In the late afternoon cloudy, some showers. In the evening low clouds. Temperatures between 7 and 14 degrees.
Station: Evolène / Villa, 1826 m.a.s.l. |
|
| Distance to Fionnay | 17.9 km |
| Altitude difference | 335m (1491 m.a.s.l.) |
| Temperature | 12.1 °C |
| Sunshine | 4 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 13 km/h from W |
| Wind gusts | 28 km/h |
| Humidity | 50% |
| Pressure | 825 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



