Today, 5/13 from 12:20
First partly sunny, from 16:10 o'clock light showers. Temperatures between 7 and 13 degrees.
Water temperature |
|
| Goldach | 9.9 °C |
Station: St. Gallen, 776 m.a.s.l. |
|
| Distance to Heiden, | 10.6 km |
| Altitude difference | -17m (793 m.a.s.l.) |
| Temperature | 11.5 °C |
| Sunshine | 8 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 13 km/h from WSW |
| Wind gusts | 32 km/h |
| Humidity | 50% |
| Pressure | 920 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



