Today, 5/13 from 13:40
First cloudy, from 22:40 o'clock some showers. Temperatures between 4 and 10 degrees.
Station: Adelboden, 1321 m.a.s.l. |
|
| Distance to Leukerbad, | 13.6 km |
| Altitude difference | -57m (1378 m.a.s.l.) |
| Temperature | 11.9 °C |
| Sunshine | 9 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 12 km/h from SE |
| Wind gusts | 24 km/h |
| Humidity | 46% |
| Pressure | 860 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



