Today, 4/21 from 15:40
From 15 o'clock sunny. Temperatures between 7 and 17 degrees.
Station: Visp, 640 m.a.s.l. |
|
| Distance to Ried-Brig, | 13.4 km |
| Altitude difference | -278m (918 m.a.s.l.) |
| Temperature | 20.1 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 32 km/h from WSW |
| Wind gusts | 53 km/h |
| Humidity | 22% |
| Pressure | 936 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



