Today, 5/21 from 12:40
In the second half of the day high clouds. Temperatures between 13 and 23 degrees.
Water temperature |
|
| Rhein | 12.4 °C |
| Rhein (Oberwasser) | 12.3 °C |
Station: Schaffhausen, 438 m.a.s.l. |
|
| Distance to Schaffhausen, | 1 km |
| Altitude difference | 46m (392 m.a.s.l.) |
| Temperature | 20.3 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 13 km/h from ESE |
| Wind gusts | 21 km/h |
| Humidity | 52% |
| Pressure | 977 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



