Today, 4/21 from 09:50
In the second half of the day low clouds. Temperatures between 2 and 11 degrees.
Water temperature |
|
| Vorderrhein | 5.8 °C |
Station: Andeer, 987 m.a.s.l. |
|
| Distance to Vella, | 23.1 km |
| Altitude difference | -254m (1241 m.a.s.l.) |
| Temperature | 4 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 1 km/h from ESE |
| Wind gusts | 3 km/h |
| Humidity | 77% |
| Pressure | 903 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



