Today, 4/19 from 07:10
In the morning first cloudy, from 11:10 o'clock some showers. In the second half of the day cloudy. Temperatures between 8 and 18 degrees.
Station: Rünenberg, 611 m.a.s.l. |
|
| Distance to Liestal, | 12.5 km |
| Altitude difference | 288m (323 m.a.s.l.) |
| Temperature | 12.7 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 6 km/h from SW |
| Wind gusts | 8 km/h |
| Humidity | 66% |
| Pressure | 946 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



